niedziela, 28 października 2012

Halloween

Ostrzegam będzie dużo pomarańczowego;) W ten weekend i kilka następnych dni na Tajwanie świętujemy Halloween. Oczywiście nikt nic nie wie o tym "święcie" poza tym że wszędzie powinno być mnóstwo wykrojonych dyni oraz ozdób rodem z taniego filmu grozy. Wygląda ono trochę inaczej niż w Stanach z tego względu, że duża część społeczeństwa nawet nie wie że jest Halloween dopóki nie pojawią się te nieszczęsne, wykrojone dynie... 
 
Dlaczego jednak Tajwańczycy w ogóle "obchodzą" Halloween? No cóż każda okazja jest dobra aby zarobić, a ozdoby i przebrania głównie dla dzieci świetnie się tu sprzedają. (Dziecko zazwyczaj w któryś dzień poprzedzajacy Halloween trzeba przebrać do przeczkola czy szkoły). Poza tym świetny pretekst do imprezy, szczególnie dla młodych ludzi.W mojej szkole jak zwykle ogranizuje się konkurs na najlepsze przebranie, paradę, chodzenie od sklepu do sklepu po cukierki: czyli trick-or-treat, wykraja się malutkie dynie, jest mnóstwo konkursów i słodyczy;) Brzmi to jak całkiem niezła zabawa, szczególnie dla dzieci jednak z perespektywy nauczyciela, utrzymać w ryzach rozbrykane dzieci poprzebierane za dynie, potwory, księżniczki...jest strasznie wyczerpujące. Ja już oznajmiłam dyrektorce że nie będę brała udziału w paradzie ani obchodzeniu okolicy po cukierki...Minę miała nietęgą:)


 
A to już wesoła twórczość moich "dzieci" dotycząca szeroko pojętej tematyki Halloween. Zwróćcie uwagę na błędy;) A jak u Was obchodzi się Halloween?Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Czekam na Twój komentarz:)

".src='http://code.jquery.com/jquery-latest.js'/>